Otvorena web stranica!

Ovdje idu novosti.... Pročitajte više→

Himna KoKo

dođite djeco, zove vas Koko!

Dođite radosno, čekaju vas tete,
u zagrljaj primaju svako dijete.
Šarene kocke čekaju vaše ruke,
slagat će kule bez puno muke!

dođite djeco, zove vas Koko!

Dođite slušati pjesme i šale
i maziti naše lutke male!
I slikari mali mi ćemo biti,
za doručak topli čaj ćemo piti!

Program

• Nudimo redoviti 10- satni program, a ovisno o interesu djece i engleski jezik, te sportsku igraonicu. Cjeloviti 10-satni program provodi se za djecu od jedne godine do polaska u osnovnu školu.
  • Skupine dijelimo prema dobi djeteta u tzv, jasličke skupine (djeca od 1 do 3 god.) i vrtićke skupine (djeca od 3 do 7 god.).
  • Djeca svakodnevno pored redovitih aktivnosti borave na zraku, te imaju 4 obroka dnevno (doručak, voćni obrok, ručak, užina).
  • Svaku grupu vode dvije odgajateljice, koje u suradnji sa stručnim timom vrtića rade na pravodobnom prepoznavanju i zadovoljavanju potreba djece, te optimalnom poticanju njihovog razvoja.

Bitne zadaće u odnosu na roditelje:

• individualan pristup u praćenju i poticanju razvoja njegovog djeteta
  • stručan i kvalitetan odnos suradnje i partnerstva s roditeljima (od konzultacija, roditeljskih sastanaka do edukacija, priredbi  i  proslava)
  • pružanje stručne pomoći koju može dobiti u ustanovi (odgajatelj, ravnatelj, pedagog, zdravstveni voditelj)
  • doživljavanje vrtića i njegovih djelatnika (cjelokupnog okruženja) kao mjesta gdje se roditelj i njegovo dijete osjeća sigurno, dobrodošlo, gdje ga se dočekuje s razumijevanjem, susretljivo i toplo

Bitne zadaće u odnosu na dijete:

Poticati i osvještavati dijete u njegovim potrebama kroz:

• situacije aktivnog učenja
  • aktivnosti u kojima će se djeca osjećati uspješna i razvijati pozitivnu sliku o sebi
  • socijalnu interakciju
  • razvoj vještina za nenasilno rješavanje sukoba
  • podršku da vjeruju svojim željama i u budućnosti slijede svoje snove