Otvorena web stranica!

Ovdje idu novosti.... Pročitajte više→

Himna KoKo

dođite djeco, zove vas Koko!

Dođite radosno, čekaju vas tete,
u zagrljaj primaju svako dijete.
Šarene kocke čekaju vaše ruke,
slagat će kule bez puno muke!

dođite djeco, zove vas Koko!

Dođite slušati pjesme i šale
i maziti naše lutke male!
I slikari mali mi ćemo biti,
za doručak topli čaj ćemo piti!

Dječji vrtić KoKo

Dječji vrtić “KOKO” je privatna ustanova za njegu, odgoj i obrazovanje djece predškolske dobi, osnovana 2012. god. , temeljem suglasnosti Ministarstva prosvjete i sporta. Nalazi se u prizemlju samostojećeg objekta u mirnoj sporednoj ulici u Sesvetskim selima.

Naše 3 grupe (2 mješovite jasličke i 1 mješovita vrtićka) uživaju u prostranih 265 m2 moderno uređenog prostora i u velikom dvorištu sa toboganima, klackalicama i guralicama.

Svaka grupa ima 2 iskusne odgajateljice, koje nas paze i maze, ali i svašta uče kroz priče i pjesme. Uz podršku stručnog tima, pedagoga i više medicinske sestre, vjerujemo da smo uspjeli započeti nešto zaista posebno.

Želimo da se u obiteljskoj atmosferi koja se ovdje njeguje djeca osjećaju voljeno, sigurno i zaštićeno.

Bitne zadaće u odnosu na roditelje:

• individualan pristup u praćenju i poticanju razvoja njegovog djeteta
  • stručan i kvalitetan odnos suradnje i partnerstva s roditeljima (od konzultacija, roditeljskih sastanaka do edukacija, priredbi  i  proslava)
  • pružanje stručne pomoći koju može dobiti u ustanovi (odgajatelj, ravnatelj, pedagog, zdravstveni voditelj)
  • doživljavanje vrtića i njegovih djelatnika (cjelokupnog okruženja) kao mjesta gdje se roditelj i njegovo dijete osjeća sigurno, dobrodošlo, gdje ga se dočekuje s razumijevanjem, susretljivo i toplo

Bitne zadaće u odnosu na dijete:

Poticati i osvještavati dijete u njegovim potrebama kroz:

• situacije aktivnog učenja
  • aktivnosti u kojima će se djeca osjećati uspješna i razvijati pozitivnu sliku o sebi
  • socijalnu interakciju
  • razvoj vještina za nenasilno rješavanje sukoba
  • podršku da vjeruju svojim željama i u budućnosti slijede svoje snove